Coed Varsity Wrestling · Coed Varsity Wrestling finishes 6th place at Milton Union


  Place Points
Brookville High School 1st 267
Coldwater High School 2nd 224.5
Columbus Grove High School 3rd 197
Milton-Union High School 4th 163
Badin High School 5th 141.5
Tippecanoe High School 6th 117.5
Indian Lake High School 7th 103
Dixie High School 8th 91
West Liberty Salem High School 9th 72
Waynesville High School 10th 56.5
Alter High School 11th 40

Results:
http://www.baumspage.com/wr/miltonunion/2018/2019%20Results.htm

Placers Report

106: 1×6 Placers
1st Zach Avey 9, Milton-Union
2nd Samantha Caballero 11, Badin
3rd Luke Kaufman 9, Columbus Grove
4th Elliot Abrams 9, Tippecanoe
5th Jacob Surber 9, Brookville
6th Nicholas Wolverton*CGR 9, X1

113: 1×6 Placers
1st Brian Chmielewski 12, Coldwater
2nd Bailey Larson 11, Brookville
3rd Andrew Collins 9, Milton-Union
4th Alec Smallwood 9, Tippecanoe
5th Sadie Loeffler 9, Badin

126: 2×5 Placers
1st Nate Hoyng 10, Coldwater, Dec 9-2
2nd Aaron Beckman 12, Milton-Union
3rd Andrea Schlabach 12, Badin, Fall 3:31
4th Brennon Moore 10, Brookville
5th Dustin Simon 9, Dixie, Fall 1:27
6th Henry Murry 9, Tippecanoe

132: 2×5 Placers
1st Mason Esterline 10, Brookville, tf15-0
2nd Brian Blosser 11, Dixie
3rd Austin VanHoose 10, W. Liberty-Salem, Dec 9-8
4th Owen Ashworth*BRO 9, X1
5th Casey StPierre 12, Waynesville, Fall 1:14
6th Tyler Bruno 9, Tippecanoe

145: 2×5 Placers
1st Devon Myers 11, Brookville, tf20-4
2nd Evan Stonerock 9, Tippecanoe
3rd Colten Jacobe 10, Milton-Union, md16-5
4th Tommy Naser 9, Alter
5th Justin Flanders 10, Columbus Grove, Fall 1:50
6th Carder Hakes 11, Indian Lake

152: 2×5 Placers
1st Dylan Schenck 12, Milton-Union, Dec 4-1
2nd Thomas Foster 12, Waynesville
3rd Eli Emmons 9, Badin, Dec 3-1
4th Gianni Carey 10, Brookville
5th Colin Hanrahan 9, Tippecanoe, Fall 1:45
6th Ethan Royse*TIP 9, X2

160: 2×5 Placers
1st Hayden Pummel 10, Indian Lake, md15-7
2nd Josh Fink 12, Coldwater
3rd Cameron Lapthorn 11, Badin, Dec 7-5
4th Dylan Pitts 12, Columbus Grove
5th Dylan Starnes 9, Brookville, Fall 1:11
6th Brad Dettwiller 12, Tippecanoe

170: 2×5 Placers
1st Lane Mefford 10, Indian Lake, md13-4
2nd Reece Thomas 12, Coldwater
3rd Caleb Stammen*COL 9, X1, Dec 7-3
4th Blake Cyphers 11, Tippecanoe
5th Ryan Bogart 10, Columbus Grove, Fall 1:38
6th Joseph Cockerham 11, Waynesville